ul. Karola Miarki 46
58-500 Jelenia Góra

Podziały nieruchomości

Podział nieruchomości polega na wydzieleniu z niej części gruntu. Oznacza to rozdzielenie działki poprzez ustalenie nowych granic bez zmiany dotychczasowego właściciela. Podział nieruchomości dokonywany jest na wniosek właściciela.

Przebieg podziału nieruchomości w trybie administracyjnym:

1. Przekazują nam Państwo informacje dotyczące umiejscowienia działki ( miejscowość, obręb, nr działki).

2. Zgłaszamy pracę geodezyjną w odpowiednim, Miejskim lub Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

3. Przygotowujemy Wstępny projekt Podziału Nieruchomości, który po Państwa akceptacji skłądany jest we właściwym urzędzie gminy w celu wydania postanowienia zatwierdzającego zgodność projektu z MPZP.

4. Posiadając niezbędne materiały opisujące przebieg granic, przyjeżdzamy na działkę, aby odszukać i zmierzyć istniejące znaki graniczne.

5. Wykonujemy operat techniczny wraz z mapą z projektem podziału nieruchomości, po czym przekazujemy go do weryfikacji do Starostwa Powiatowego.

6. Po zatwierdzeniu operatu technicznego, można złożyć mapę z projektem podziału nieruchomości, do właściwego urzędu gminy, jako załącznik do wniosku o wydanie decyzji zatwierdzającej podział nieruchomości.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Privacy policy